Foto: Ulrica Wiik

Styrelse
Position Namn Adress Telefon Epost
Ordförande Håkan Holmqvist Bävervägen 3, 68600 Jakobstad 040-5852215 hholmqv(at)gmail.com
Viceordförande Dick Enqvist Slåttervägen 26 68620 Jakobstad 0400-341339 dickenqvist(at)hotmail.com
Sekreterare Susanna Jakobsson Bennäsvägen 81 68600 Jakobstad 0406616852 susanna.jakobsson(at)multi.fi
Kassör Peter Kronholm Båtmansvägen 6 68620 Jakobstad 050-5616150 kronholm.peter@gmail.com
LIF's representant Frej Stenman 050-5966458 frej.stenman(at)poliisi.fi
Medlem Jukka Aaltonen Christinegatan 27 68600 Jakobstad 050-3575858 jukkaan.aaltonen(at)luukku.com
Medlem Mats Nilsström Östra Hällvägen 21. 68600 Jakobstad 050-3432 738 mats.nilsstrom(at)gmail.com
Medlem Maria Ingerström Storsandsundsvägen 106, 68600 Jakobstad 050-3033672 ingerstrom.mia(at)gmail.com
Orienteringssektionen
Position Namn Adress Telefon Epost
Ordförande Dan Stenlund Torpvägen 64 68620 Jakobstad 050-5624924 dan.stenlund(at)multi.fi
Kassör Jukka Aaltonen Christinegatan 27 68600 Jakobstad 050-3575858 jukkaan.aaltonen(at)luukku.com
Medlem Tom Stenlund Torpvägen 62. 68620 Jakobstad 050-3801774 tom.stenlund(at)ruukki.com
Medlem Peter Johansson Högbackavägen 28. 68600 Jakobstad 050-3295574 peter.johansson(at)elisanet.fi
Medlem Niklas Lindell Hannulavägen 134 68570 Larsmo 050-3005928
Medlem Patrik Wärnman
Medlem Tommy Åbacka 050-3699163 tommy.abacka(at)gmail.com
Medlem Mattias Gripenberg Köpmansgatan 2A13. 68600 Jakobstad 0400-912792 masgripenberg(at)hotmail.com
Medlem Jessica Wikman Rådhusgatan 47 A 27 68620 Jakobstad 050-3799741
LIF representant Sara Liljekvist sara.liljekvist[at]multi.fi
Skidsektionen
Position Namn Adress Telefon Epost
Medlem Patrik Snellman Kisorvägen 34. 68620 Jakobstad 050-5616659 pso.snellman(at)multi.fi
Medlem Sören Nyman soren.r.nyman(at)gmail.com
Ordförande Mats Nilsström Östra Hällvägen 21 050-3432 738 mats.nilsstrom(at)gmail.com
Medlem Sonja Mäenpää 0500-3000792 maenpaaso(at)hotmail.com
Kassör och bokföring utanför sektionen Sofia Stenvall Östra Hällvägen 21. 68600 Jakobstad 050 5412540 sofia.l-m(at)hotmail.com
Medlem Staffan Liljeqvist 050 3066193
Sekreterare Monica Nyfors Kackurvägen 85, 68570 Larsmo 0400 374642
Medlem Ronnie Emet 050 5120115
Gymnastiksektionen

Position Namn Adress Telefon Epost
Ordförande Gunnel Snellman Lindskogsgatan 32, 68620 Jakobstad 06 723 1261
Gunnel Joensuu Bennäsvägen 18, 68600 Jakobstad 06 723 5455
Sekreterare och Kassör utom styrelsen Maja Stens Oxhamsgatan 6B, 68620 Jakobstad 040 5792 363
Motionssektionen

Position Namn Adress Telefon Epost
Ordförande Dick Enqvist Slåttervägen 26 68620 JBST 0400-341339 dick.enqvist(at)hotmail.com
Kaj-Peter Virtanen Vestersundsgatan 33. 68620 Jakobstad 050-3392093 kajken(at)hotmail.com
Yngve Sandström Tingshusgatan 10 040-5852442 yngve.sandstrom(at)gmail.com
Karin Stenhäll 040-7513260 karin.stenhall(at)multi.fi
Per-Erik Andersson 040-7629891
Christer Holmbacka 050-5613310
Dansgala

Position Namn Adress Telefon Epost
Peter Kronholm Båtmansvägen 6. 68620 Jakobstad 050-5616150 kronholm.peter(at)gmail.com
Dan Stenlund Torpvägen 64. 68620 Jakobstad 050-5624924 dan.stenlund(at)multi.fi
Tom Stenlund Torpvägen 62. 68620 Jakobstad 050-3801774 tom.stenlund(at)multi.fi
Jan Sandvik Utstensvägen 9. Larsmo 7281718
Yngve Sandström Tingshusgatan 10. 88600 Jakobstad 040-5852442 yngve.sandstrom(at)gmail.com
Uthyrning av golv, bord och stolar Tom Stenlund Torpvägen 62. 68620 Jakobstad 050-3801774 tom.stenlund(at)multi.fi