Fäbodaloppet 2017

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: H42; K21; D42; UT42

H42 Herrar - Miehet 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Toni Ketelä              IF Minken            30    1.41.44,0
  2. Lasse Paakkonen          Pyhäjärven Pohti      1    1.41.44,6       0.00,6
  3. Christoffer Lindvall     Ski Team Mäenpää      2    1.42.44,6       1.00,6
  4. Jaakko Halonen           Pyhäjärven Pohti      7    1.43.18,0       1.34,0
  5. Matias Nylund            Ski Team Kimitoön     9    1.43.18,4       1.34,4
  6. Hans Mäenpää             Ski Team Mäenpää     16    1.43.21,7       1.37,7
  7. Tuomas Myllykoski        Jämin Jänne          11    1.43.24,1       1.40,1
  8. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot    4    1.45.05,2       3.21,2
  9. Victor Lövdal            If Femman            20    1.45.24,8       3.40,8
 10. Hannes Mäenpää           Ski Team Mäenpää     35    1.45.41,0       3.57,0
 11. Jan Uggeldahl            Ski Team Kimitoön    28    1.47.07,5       5.23,5
 12. Kimmo Vehkakoski         Vaasan hiihtäjät     12    1.47.09,3       5.25,3
 13. Olli Tyrväinen           Team Skandinavian O  18    1.47.14,7       5.30,7
 14. Mikael Eklund            Vörå IF              14    1.47.25,7       5.41,7
 15. Patrick Kronberg         IF Minken            27    1.50.26,8       8.42,8
 16. Henrik Ekstrand          Ski Team Mäenpää     22    1.50.30,6       8.46,6
 17. Erik Holm                IK Falken / si-su    13    1.50.31,3       8.47,3
 18. Fredric Portin           IF Minken             8    1.50.46,9       9.02,9
 19. Juho Halonen             Pyhäjärven Pohti     21    1.51.12,1       9.28,1
 20. Johan Mäenpää            Ski Team Mäenpää     36    1.51.43,9       9.59,9
 21. Jonas Mäenpää            Ski Team Mäenpää     17    1.52.34,6      10.50,6
 22. Riku Lehto               Vimpelin Hiihtoseur  19    1.52.35,8      10.51,8
 23. Thomas Granholm          Maxmo Sk             23    1.52.47,7      11.03,7
 24. Marko Honkala            Si-Su                15    1.53.25,7      11.41,7
 25. Anders Sundström         -                    57    1.54.12,9      12.28,9
 26. Tobias Nylund            Ski Team Kimitoön    32    1.56.48,7      15.04,7
 27. Harri Ala-Lahti          Seinäjoen Hiihtoseu  29    1.56.58,5      15.14,5
 28. Pasi Auvinen             If Brahe/Si-Su       31    1.57.41,9      15.57,9
 29. Robin Still              IF Åsarna           148    1.58.26,4      16.42,4
 30. André Kurtén             IF Åsarna            73    1.59.34,8      17.50,8
 31. Jari Sjöström            IF Brahe            106    2.01.36,1      19.52,1
 32. Andreas Jåfs             Vörå If             101    2.01.36,4      19.52,4
 33. Lars Losvik              If Minken/Bogohata   43    2.01.40,8      19.56,8
 34. Antti Kämi               Vaasa                33    2.03.18,6      21.34,6
 35. Sören Östman             Fluid-Bag Oy Ab     116    2.03.28,3      21.44,3
 36. Ronny Wiklund            Team Hirvlax Mini   166    2.03.52,4      22.08,4
 37. Patrik Still             IF Brahe             54    2.04.01,2      22.17,2
 38. Aleksi Kujala            PieHi                25    2.04.03,7      22.19,7
 39. Tom West                 IK Falken            83    2.04.14,6      22.30,6
 40. Tomas West               Sundom IF            84    2.05.00,4      23.16,4
 41. Petja Jantunen           Seinäjoen hiihtose  160    2.05.10,7      23.26,7
 42. Markus Björklund         IS Söderby          163    2.05.13,4      23.29,4
 43. Johnny Fagerholm         Larsmo IF           117    2.05.39,4      23.55,4
 44. Johnny Lönnroth          Sibbo                34    2.06.02,6      24.18,6
 45. Tommi Kylliäinen         Hollola              93    2.06.19,7      24.35,7
 46. Magnus Nyman             IF Minken            26    2.07.07,8      25.23,8
 47. Magnus Lundén            LIF Frejs Game       89    2.07.39,2      25.55,2
 48. Jesper West              Malax IF            110    2.07.40,9      25.56,9
 49. Rasmus Vikström          Larsmo If            48    2.07.43,4      25.59,4
 50. Daniel Åbacka            IS Söderby          119    2.08.03,2      26.19,2
 51. Filip Vikström           IS Söderby          112    2.08.40,8      26.56,8
 52. Mikael Forsell           IK Falken           122    2.08.50,6      27.06,6
 53. Kari Panula              Wasa Endurance       98    2.09.46,9      28.02,9
 54. Juha Nikkinen            Ruotsalo            181    2.09.53,8      28.09,8
 55. Christian Kantola        Sundom IF            79    2.10.29,9      28.45,9
 56. Johan Fagerholm          Larsmo              152    2.10.50,5      29.06,5
 57. Bror-Erik Kronqvist      IF Minken           120    2.10.50,8      29.06,8
 58. Mats Spets               Pernå Kamraterna     56    2.11.35,0      29.51,0
 59. Jimmy Bexar              IS Söderby          145    2.11.44,4      30.00,4
 60. Mikael Nylund            Petalax Ik           97    2.12.02,9      30.18,9
 61. Tomi Furu                IF Åland            121    2.12.05,4      30.21,4
 62. Johan Nykvist            Oravais IF          138    2.12.08,2      30.24,2
 63. Jonas Eklund             IF Brahe             71    2.12.43,7      30.59,7
 64. Andreas Ingerström       IF Brahe             50    2.13.06,2      31.22,2
 65. Mathias Kronholm         Kronholm             99    2.13.38,5      31.54,5
 66. Rejd Nylund              IK Falken           161    2.13.44,0      32.00,0
 67. Rune Nyman               IF Brahe             51    2.14.15,5      32.31,5
 68. Sune Ekstrand            IF Brahe            118    2.14.42,6      32.58,6
 69. Frank Thölix             Solf Ik              64    2.14.53,2      33.09,2
 70. Ilkka Korhonen           Sala-Gym Lehtikang  157    2.15.29,3      33.45,3
 71. Kim Rundell              Falken               82    2.15.57,4      34.13,4
 72. Magnus Hindström         Vantaan Hiihtoseur  184    2.16.06,2      34.22,2
 73. Robin Mäenpää            IF Brahe            170    2.16.32,4      34.48,4
 74. Petri Myllymäki          kokkola             111    2.17.32,4      35.48,4
 75. Andreas Byfält           IF Åsarna            80    2.18.08,3      36.24,3
 76. Andreas Majabacka        Maxmo Sportklubb     67    2.18.42,6      36.58,6
 77. Roland Kock              IK Falken           125    2.19.08,5      37.24,5
 78. Magnus Kevin             tenala if            96    2.19.22,4      37.38,4
 79. Tommy Joensuu            IF Brahe            128    2.19.43,4      37.59,4
 80. Thomas Kronholm          IF Brahe             94    2.20.00,4      38.16,4
 81. Håkan Dahlin             Vörå IF             182    2.20.53,2      39.09,2
 82. Johnny Blomqvist         LIF Frejs game       77    2.20.56,5      39.12,5
 83. Mats Lövsund             IS Söderby          178    2.21.51,6      40.07,6
 84. Sigvald Ahlgren          Si-Su                75    2.21.53,4      40.09,4
 85. Johan Gäddnäs            Jakobstad           134    2.22.00,0      40.16,0
 86. Sven-Erik Sjölund        Larsmo if            69    2.22.44,2      41.00,2
 87. Ronny Storm              Malax IF             62    2.23.27,0      41.43,0
 88. Björn Stenback           Vasa                 65    2.23.44,1      42.00,1
 89. Alfred Kjellman          IF Brahe             46    2.26.24,0      44.40,0
 90. Vicktor Hjulfors         Pedersöre            42    2.26.32,3      44.48,3
 91. Ulf Stenman              IF Brahe            189    2.27.33,3      45.49,3
 92. Thomas Pettersson                             45    2.28.01,4      46.17,4
 93. Anders Forsberg          IF Åsarna           104    2.28.02,7      46.18,7
 94. Mika Jylhä               Wasa Triathlon      103    2.28.08,9      46.24,9
 95. Risto Haverinen          Lohtaja             176    2.28.41,0      46.57,0
 96. Kent Westerholm          Pargas IF            63    2.29.17,9      47.33,9
 97. Tomas Gädda              -                   135    2.29.34,7      47.50,7
 98. Rasmus Nyman             Sibbo Vargarna/Late  58    2.29.44,5      48.00,5
 99. Otto Domars                                  153    2.30.09,0      48.25,0
100. Karl-Georg Båsk          Petalax IK           95    2.30.31,1      48.47,1
101. Jonas Åberg              Fun Raise           151    2.30.43,2      48.59,2
102. Ronnie Backlund          Optima              109    2.30.58,4      49.14,4
103. Boris Forsman            IK Falken           155    2.31.36,5      49.52,5
104. Sverre Höglund           IK Falken           150    2.31.41,1      49.57,1
105. André Mård               Kållby               44    2.31.48,3      50.04,3
106. Sauli Honkala            Piehi               174    2.32.11,3      50.27,3
107. Andreas Brenner          Bobäck              168    2.32.16,5      50.32,5
108. Tapio Anttila                                 40    2.32.23,9      50.39,9
109. Jacob Finne              Mirka Ski Team      105    2.32.32,5      50.48,5
110. Bo-Johan Höglund         Borgå Akilles       133    2.33.00,2      51.16,2
111. Patrik Björk             Vörå IF             137    2.33.44,3      52.00,3
112. Anders Holmqvist         Larsmo If            59    2.33.57,1      52.13,1
113. Sören Hällmark           IF Minken           192    2.34.06,4      52.22,4
114. Kristian Nordenswan      Team Hagbard        190    2.34.21,8      52.37,8
115. Stefan Skrabb            IF Brahe            144    2.34.37,8      52.53,8
116. Harry Jåfs               IF Brahe            169    2.35.06,2      53.22,2
117. Tomas Klemets            IK Falken           172    2.35.46,0      54.02,0
118. Mikael Norrbo            Jakobstad            53    2.36.32,2      54.48,2
119. Ronnie Björkström        Jakobstad           186    2.40.03,4      58.19,4
120. Gustav Hummel            frejs Game           92    2.40.05,6      58.21,6
121. Mika Mäenpää             Jakobstad           159    2.41.27,9      59.43,9
122. Tobias Stråka            Nykarleby           164    2.42.11,3      60.27,3
123. Olle Domars                                  154    2.42.17,2      60.33,2
124. Mikael Ingman            Sibbo Vargarna      126    2.43.41,8      61.57,8
125. Peter Rif                IK Falken            68    2.44.14,5      62.30,5
126. Joni Niiranen            n/a                  78    2.45.05,1      63.21,1
127. Pehr-Olof Kalander       Maxmo Sportklubb    187    2.45.16,2      63.32,2
128. Patrik Sandström                             141    2.45.18,9      63.34,9
129. Patrik Martin            Uf Kamraterna        70    2.46.06,2      64.22,2
130. Ingmar Brännäs           IF Brahe             87    2.46.46,5      65.02,5
131. Tor Wik                  IF Minken           115    2.49.53,6      68.09,6
132. Tom Oja                  Jakobstad           113    2.52.34,9      70.50,9
133. Johnny Björklund         Purmo                76    2.52.38,2      70.54,2
134. Mikael Karell            KyIF                158    2.52.58,9      71.14,9
135. Torolf Ahlnäs            Si-Su               156    2.53.12,3      71.28,3
136. Kimmo Kalliokoski        Jeppis wolley        81    2.53.13,8      71.29,8
137. Patrik Jensén            KyIF                149    2.55.27,8      73.43,8
138. Thommy Lindqvist         Orc                  47    2.58.24,1      76.40,1
139. Stefan Grankulla                             127    3.00.38,5      78.54,5
140. Sune Kaptens             Si-Su               177    3.00.40,7      78.56,7
141. Sture Forstén                                123    3.01.43,8      79.59,8
142. Joakim Ståhl             IF Sibbo-Vargarna    61    3.02.22,4      80.38,4
143. Kaj Råstedt              Fribergs Gurkor      91    3.03.46,7      82.02,7
144. Patrik Karlsson          Borgå Akilles       132    3.05.50,7      84.06,7
145. Tom Björkell             Lysarholmen         180    3.06.29,2      84.45,2
146. Ole Gustafsson           IK Myran            107    3.06.47,3      85.03,3
147. Sven-Erik Forsblom       IK Falken           147    3.09.49,3      88.05,3
148. Krister Hagvik           Kronan              175    3.14.33,2      92.49,2
149. Mikael Borgmästars       Mirka Ski Team       88    3.16.44,0      95.00,0
150. Ingemar Borgman          IF Sibbo-Vargarna   146    3.17.17,2      95.33,2
151. Rune Törnqvist           IK Falken           173    3.22.23,2     100.39,2
152. Fredrik Hongell          IK Myran             72    3.28.43,1     106.59,1
153. Bo Karlsson              Åland               183    3.33.16,1     111.32,1

 Keskeyttäneet   6
  -  10.            Viktor Mäenpää           Ski Team Mäenpää
  -  24.            Herman Hjulfors          IK Falken
  - 140.            Johan Smedjebacka        Gif
  - 165.            Kristian Stara           IK Falken
  - 179.            Kari Uusitupa            Vimpelin hiihtoseura
  - 188.            Henri Ventmann           Kvevlax idrottsvänner
 Poisjääneet  25
  -   3.            Esa Mursu                Kuusamon Erä-Veikot
  -   5.            Robin Eriksson           IF Minken
  -   6.            Johnny Sjölind           IF Åsarna
  -  41.            Andreas Roslund
  -  49.            Niklas Keskinen          Si-Su
  -  55.            Jan Grankull             IK Falken
  -  60.            Mats Jakobsson           Vasa
  -  74.            Viktor Westerholm        Pargas IF
  -  85.            Joachim Rännar           Mirka Ski Team
  -  86.            Patrik Fleen             Mirka Ski Team
  -  90.            Mats Wägar               Kvevlax idrottsvänner
  - 100.            Tommy Sigg               Tomato Team
  - 102.            Jarno Kauhanen           Equifit Oy
  - 108.            Alexander Schauman       IF Åsarna
  - 124.            Guy Isaksson             Houtskär
  - 129.            Jonas Pått               Ingå IF
  - 130.            Stefan Abrahamsson       Tövsala ragglare
  - 131.            Frank Söderström         ÖSK
  - 136.            Jan Hermans              Oravais IF
  - 139.            Johan Ahlvik             IK Falken
  - 142.            Kari Lähdekorpi          Valkeakoski
  - 143.            Rainer Hakamäki          Virtain urheilijat
  - 162.            Kurt Sandler             Si-Su
  - 167.            Kenneth Storvist         IF Brahe
  - 185.            Mårten Fogström
Sarjaluettelo

K21 Motionsklass - Kuntoilusarja 22 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Mari Laitala             Reisjärven Pilke    205    1.13.28,5
  2. Greger Bergström         IF Minken           204    1.24.44,9      11.16,4
  3. Nina Ek                  -                   201    1.49.44,7      36.16,2
  4. Bjarne Dahlman           LUP-82              202    2.04.28,6      51.00,1
  5. Erkki Lackström          Fiskarsin urheilij  203    2.15.24,6      61.56,1
Sarjaluettelo

D42 Damer - Naiset 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Hennariikka Rahkola      Jämin Jänne         301    1.58.10,3
  2. Johanna Skog             IK Falken           305    2.14.31,6      16.21,3
  3. Ida Mäenpää              IF Brahe            333    2.22.00,2      23.49,9
  4. Marjo Ena                IK Falken           309    2.22.56,8      24.46,5
  5. Tove Gäddnäs             IF Brahe            310    2.24.33,9      26.23,6
  6. Karolina Höglund         IK Falken           308    2.28.03,2      29.52,9
  7. Karita Jungar            IF Brahe            306    2.33.18,3      35.08,0
  8. Sonja West               Lillby              320    2.35.31,9      37.21,6
  9. Mikaela Bäckström        Pörtom Sportklubb   334    2.36.06,4      37.56,1
 10. Heidi Furu               IF Åland            325    2.38.35,4      40.25,1
 11. Lena Ray                 IK Falken           337    2.41.57,3      43.47,0
 12. Jaana Grankull           Pedersöre           313    2.42.46,5      44.36,2
 13. Sofia Ahlström           IF Kraft Skidfören  336    2.45.06,2      46.55,9
 14. Marina Granqvist         Purmo               319    2.48.33,1      50.22,8
 15. Pia Pettersen                                318    2.49.35,8      51.25,5
 16. Ann Snellman             Pietarsaari         338    2.50.48,2      52.37,9
 17. Ulrika Krokvik-Oja       Jakobstad           324    2.51.22,7      53.12,4
 18. Ida-Marie Skogvik        IK Kronan           331    2.55.26,0      57.15,7
 19. Annika Holmström         Team Sportia        330    3.00.03,7      61.53,4
 20. Susann Fagerlund         Ski Team Kimitoön   329    3.02.07,5      63.57,2
 21. Monica Mäenpää                               317    3.03.08,3      64.58,0
 22. Katarina Pihl            Pargas IF           327    3.04.33,9      66.23,6
 23. Karolina Lassfolk                            312    3.10.02,1      71.51,8
 24. Cecilia Borgman          IF Sibbo-Vargarna   328    3.17.54,9      79.44,6
 25. Svenns Carita            MALAX IF            314    3.18.34,2      80.23,9
 26. Marianne Rif             IK Falken           315    3.24.31,1      86.20,8
 27. Mariann Högnäs           Kronoby             326    3.40.39,5     102.29,2
 28. Jessica Kiili            Öja                 323    3.52.10,8     114.00,5
 29. Elinor Slotte            Öja                 322    3.52.11,7     114.01,4

 Keskeyttäneet   2
  - 311.            Heidi Pettersson
  - 335.            Susanne Ahlnäs           Vörå
 Poisjääneet   4
  - 307.            Jessica Strandholm       Vörå IF
  - 316.            Gun Hassila              Jakobstad
  - 321.            Hanna Eriksson           Jakobstad
  - 332.            Ann-Louise Nyback        IF Minken
Sarjaluettelo

UT42 Utan tid - Ilman ajanottoa 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Christer Holmbacka       IF Brahe            191       0.00,1
  1. Elof Hästbacka                               401       0.00,1
Sarjaluettelo